JKB „JAWOR” TEAM Polska vs  BOX CLUB NITRA Słowacja

 

Kolejne mocne wyzwanie młodzieży Jaworznickiego Klubu Bokserskiego „Jawor” Team.

W niedzielę 04 listopada o godzinie 11,00 w hali MCKiS przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 młodzież jaworznickiego Klubu stanie przed kolejnym ciekawym i mocnym sprawdzianem.

Po raz drugi do Jaworzna zawita reprezentacja słowackiego Klubu BOX CLUB NITRA. Przewidzianych jest 11 pojedynków. W ekipie gospodarzy zaprezentują się medalistki Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Juniorek – złota Klaudia Simsak i brązowa Julia Kiermasz.

Klaudia Simsak to także ćwierćfinalistka Mistrzostw Europy Juniorek i tegoroczna ćwierćfinalistka Mistrzostw Świata Studentów w Rosji już w gronie seniorek.

Srebrny medalista Mistrzostw Polski Młodzików z Grudziądza w kategorii 44,5kg Ksawier Blecharz.

Ksawier Blecharz to siostrzeniec  doskonale znanego w gronie zawodowców wychowanka  jaworznickiego Klubu aktualnego pięściarza promowanego przez Dariusza Snarskiego Przemysława SMILE Gorgonia.

Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów – niepokonany od 2014r na krajowych ringach pięciokrotny Mistrz Polski i trzykrotny uczestnik Mistrzostw Europy kadetów i juniorów Dominik HARWAN Harwankowski oraz tegoroczny  srebrny medalista Mistrzostw Polski Juniorów z Ciechocinka w wadze 52kg Patryk Tandecki.

Szczególnie ciekawie i mocno zapowiada się 6 pojedynków seniorskich.

Zmagania seniorów rozpocznie w kategorii 60kg tegoroczny dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców  członek Kadry Narodowej Polskiego Związku Bokserskiego Bartłomiej Przybyła.

Do niego dołączą ćwierćfinaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie: człowiek z bardzo ciężką ręką w wadze 64kg Szymon Łapa oraz Artur Davtyan w wadze 69kg. W czwartym pojedynku seniorskim zaprezentuje się jaworznicki „super kombajn” pracownik Kopalni Ziemowit, człowiek z Gilowic Aleksander Jasiewicz waga 69kg. Na życzenie gości z Nitry będą mocne pojedynki w kategorii seniorów waga 75kg i 91kg.

W tych walkach w barwach JKB „Jawor” Team wystąpi dwóch zawodników Nowohuckiego Klubu Bokserskiego Mateusz Pawłowski i Paweł Głąb.

W sobotę tj. 03.11.2018r o godzinie 18,00 w Galerii Galena – wejście główne odbędzie się oficjalne ważenie zawodników tego atrakcyjnego spotkania.

Jest sprawą oczywistą że Galeria Galena z Zarządem Klubu JKB „Jawor” Team na to wydarzenie  wszystkich kibiców boksu i chętnych pięściarskich wyzwań serdecznie zapraszają.

Szczególnie gorąco zapraszamy jaworznicką młodzież która chętnie odwiedza Galerię Galena.

Będzie można przyglądnąć się z bliska aktorom niedzielnych pojedynków, zrobić ciekawe zdjęcia porozmawiać itp.