XXV Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie ( złoto, srebro, 3 brązowe i 2 miejsce wśród okręgów)

utworzone przez | mar 5, 2018 | Aktualności | 0 komentarzy

http://www.osir.ciechocinek.pl/3833/mistrzostwa-polski-w-boksie-finaly-4032018

 

Śląski  Związek Bokserski  zajął 2 miejsce  w klasyfikacji  Okręgowych Związków Bokserskich w  XXV Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie, które odbywały się od 27 lutego do 4 marca br. w hali sportowej OSiR w Ciechocinku.

Ogółem w  turnieju brało  udział 138 zawodników, wśród których 14  ze śląskich klubów.

49kg/ Buczek Jakub (TS Czarni Góral Żywiec)

52kg/ Trojok Daniel ( TS Czarni Góral Żywiec)

52kg/ Tandecki Patryk ( JKB Jawor Team Jaworzno)

56kg/ Harwankowski Dominik ( JKB Jawor Team Jaworzno)

56kg/ Skorupa Szymon ( RMKS Rybnik)

60kg/ Gawron Konrad ( UKS Śląsk Ruda Śląska)

64kg/ Gbyl Ryan ( KS Górnik Sosnowiec)

64kg/ Dyrda Antoni ( KB Puncher  Cieszyn)

69kg/ Skoczyński Remigiusz ( KS Garda Gierałtowice)

69kg/ Martyka Kacper( Akademia Roberta Gortata)

75kg/ Paweł Masternak ( RMKS Rybnik)

81kg/ Oprychał Adam ( SKB Beskid Dragon Bielsko- Biała)

91kg/ Kurek Jakub ( KS Górnik Sosnowiec)

+91kg/ Bieżuński Gabriel ( KSW Boxing Odra Opole)

Wyniki zawodników ze Śląska:

Złoty medal

Harwankowski Dominik ( JKB Jawor Team Jaworzno) w drodze do medalu pokonał  Pietrzykowskiego Jakuba ( PKS Gwardia  Szczytno) 5-0, Szpakowicza Filipa (WKS Sokół Piła) 5-0, Oskara Mikołajczyka ( PKS ZA Bramą Kraśnik) 4-1, w walce finałowej pokonał Fabiana Braneckiego ( CWZS Zawisza Bydgoszcz) 5-0

Srebrny medal

Tandecki Patryk ( JKB Jawor Team Jaworzno) pokonał Rafała Gromko ( KS Cristal Pruszynka Białystok) RSC 1 runda ,Dawida Dziuwe ( UKS Kontra Elbląg) 5-0,Roberta Zaharyana ( BKS Skorpion Szczecin) 3-2, w finale przegrał z Mateuszem Wojtasińskim ( Adrenalina Boxing Club Wrocław) AB 2 runda.

Brązowe medale:

Jakub Buczek ( TS Czarni Góral Żywiec) wygrał z Dominikiem Granat ( KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) RSC  2 runda, w półfinale przegrał  z Gabrielem Blezień ( UKS Morsy Dębica)

Daniel Trojok ( TS Czarni Góral Żywiec) wygrał z Sebastianem Ptak ( UKS Morsy Dębica) 5-0, w półfinale przegrał z Mateuszem Wojtasińskim ( Adrenalina Boxing Club Wrocław) 0-5

Remigiusz Skoczyński ( KS Garda Gierałtowice ) wygrał z Jakubem Dobrzyń ( OSiR Suwałki) 5-0,Damianem Bryl ( Global Boxing Tarnów) 5-0 w półfinale przegrał z Michałem Jarlińskim ( KB Champion Włocławek) 0-5.

Wyniki walk pozostałych zawodników:

Antoni Dyrda ( KB Puncher Cieszyn) pierwszą walkę wygrał z Tomaszem Kusak ( SMS Warszaw) 5-0,drugą walkę przegrał z Armanem Dabaghan 0-5

Jakub Kurek wygrał walkowerem z Wiktorem Napor ( KKB RUSHH Kielce) druga walkę przegrał z Bartoszem Głomskim ( KS Boxing Team Chojnice) 2-3

Ryan Gbyl ( KS Górnik Sosnowiec ) przegrał z Krystianem Ciosek ( KsS Boks Lublin) 0-5,

Konrad Gawron ( UKS Śląsk Ruda Śląska) przegrał z Arkadiuszem Zając ( KS Korona Wałcz) 1-4

Kacper Martyka ( Akademia Roberta Gortata) wygrał z Alanem Masiek ( BKS Skorpion Szczecin) 5-0,

przegrał z Adrianem Krukowskim ( MKB Mazur Ełk) 0-5

Adam Oprychał (SKB Beskid Dragon Bielsko-Biała) przegrał z Damianem Zawieruszyńskim ( BSB Astoria Bydgoszcz) 0-5

Gabriel Bieżuński ( KSW Boxing Odra Wodzisław Śląski) przegrał z Oskarem Koperą ( BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) AB 1 runda

Szymon Skorupa ( RMKS Rybnik) przegrał z Danielem Dołowy ( NOSiR Nowy Dwór  Mazowiecki 2-3

Paweł Masternak ( RMKS Rybnik) przegrał z Marcelem Wańkowski) 0-5